5+1 Google Flights trükk, amivel pénzt spórolhatsz
2024. október 18. írta: Vándorember

5+1 Google Flights trükk, amivel pénzt spórolhatsz

Így találd meg a legolcsóbb repülőjegyet!

A repülőjegy keresés időigényes és a költségek miatt is kihívást jelenthet. De a Google Flights segítségével nemcsak időt, hanem pénzt is spórolhatsz. Ebben a cikkben bemutatom, hogyan használhatod ki maximálisan a repjegykeresőt, és megosztok néhány trükköt, hogy a lehető legolcsóbb jegyeket találhasd meg!

A poszt becsült olvasási ideje: 4 perc.

hands-flight-booking-screen-laptop.jpg

Miért a Google Flights a legjobb repjegykereső?

Általában el lehet mondani, hogy a köztudatba régóta beleégett a Skyscanner, mint a repülőjegy keresés alfája. Ami tökéletesen is működik, amíg határozott keretek közé van szorítva az utazásunk. Tudjuk honnan és hová szeretnénk repülni és az időpont is adott. Persze alapvető módosításokat könnyen tudunk itt is változtatni.

A Google Flights ezzel szemben nem csupán egy átlagos repülőjegy kereső.

Több okból is kiemelkedik a tömegből, hiszen rengeteg módon tudjuk a kereséseket módosítani vagy szűrni, amivel képesek leszünk a lehető legolcsóbb vagy legjobb jegyeket megtalálni, illetve olyan lehetőségeket is számba tudunk venni, amire valószínűleg sokan nem is gondolnánk.

Általánosságban Google Flights-ról

Egy alap keresés rém egyszerűen működik, beírjuk az indulás és érkezés helyét és idejét, és meg is kapjuk az összes lehetőséget az árak szerint rangsorolva. Emellett olyan extra információkat is kapunk, mint például

  • alternatív lehetőségként a vonattal való közlekedést,
  • jegy ára az elmúlt időszakhoz képes éppen magas vagy alacsony
  • ár nyomkövetesének bekapcsolásával pedig e-mailes értesítést kapunk, ha változik a tarifa.kepernyokep_2024-08-06_162326.jpg

A keresési szűrők

Hogy ne kelljen minden találatot átvizslatni, hogy megfelelőek-e számunkra, a szűrőnek köszönhetően időt spórolhatunk. Ilyen az átszállás nélküli vagy legfeljebb egy átszállásos járatok keresése, az átszállási idő minimális vagy maximális időtartalma, a jegyár maximalizálása, a repülés időtartalma, a légitársaságok szűrése, illetve az oda és a vissza útra is be lehet állítani, hogy milyen időintervallumban szeretnénk indulni vagy érkezni.

Ez utóbbi például igen hasznos, ha a munkanapod befejeztével az első lehetőséggel el szeretnéd hagyni az országot!

Természetesen itt is lehet „bármilyen úticélra” keresni, amivel a világ minden pontjára megnézhetjük a lehetőségeket. De fordítva is működik a dolog... és el is értünk az első (1) trükkhöz, a több helyszínről induló járatokhoz.kepernyokep_2024-08-06_162614.jpg

Miután kiválasztottuk a budapesti repteret, a pluszjelre kattintva további indulási helyszíneket adhatunk hozzá a kereséshez. Így egyszerre kereshetünk a Budapestről, Debrecenből és Bécsből induló járatok között. Ugyanez érvényes az érkezési helyszínre, ha például több potenciális célpontunk van, mert nem tudjuk eldönteni, melyik országot látogassuk meg. Olcsóbb járatokat találhatunk úgy is, ha a környező reptereket is hozzáadjuk az áhított célponthoz. Így nagyobb halmazból válogathatunk és sokat spórolhatunk még akkor is, ha egy kicsivel hosszabb transzfert kell igénybe venni hozzá.

Második (2) trükk: felfedezéskepernyokep_2024-08-06_163500.jpg

Ha mindegy a cél, és a lehető legolcsóbb járatot akarod megtalálni, akkor fordítva kell gondolkodni. Ehhez találták ki a felfedezés fület. Írd be a kívánt indulási helyszínt és kattints a felfedezésre. A dátumot illetően tetszés szerint állítsd be a kívánt hónapot, illetve időintervallumot (hétvégi, egyhetes, kéthetes utazás), és megkapod az adott hónap legolcsóbb járatait. A szűrők használatával (csak repülő, átszállás nélkül, maximális ár stb.) pedig tovább szűkítheted a lehetőségeket, így például rálelhetünk olyan jegyekre is, mint egy 8 napos tenerifei út csupán 64.000 forintért.

Extra Tipp: hallottál már a skiplagging-ről, az úgy nevezett rejtett városos járatokról? Ha nem, akkor itt részletesen leírtam mindent erről a repjegy trükközési módszerről.

pexels-jeshootscom-1201995.jpg

A retúrjegy kikerülése (3)

Az esetek legnagyobb részében a retúrjegy a legolcsóbb megoldás. Sőt, a légitársaságok is direkt úgy áraznak (olcsóbbra), hiszen így biztos, hogy mindkét irányba velük utazol. Itt kerül a képbe a harmadik trükk. Néha, és ez főleg a fapadosokra igaz, ha több társaság is jár azon az útvonalon, előfordul, hogy jobb másik céggel hazautazni. Emiatt érdemes az egyirányú járatokra, oda és vissza is rákeresni, könnyen lehet, hogy bár két foglalást kell intéznünk, jó pár ezrest megtakaríthatunk vagy akár kedvezőbb érkezési időt találhatunk.

Plusz-mínusz egy nap, plusz-mínusz 10.000 ft!

A negyedik (4) kedvenc feature-öm a dátumválasztó rács és az árdiagram. Ha megvan az áhított helyszín, az idővel érdemes tovább játszani. Az előbb említett két felületen megnézhetjük, hogy ha az utazásunk napját módosítanánk, előrébb vagy hátrébb tolnánk, vagy netán a napok számát változtatnánk, olcsóbb járatok közül válogathatunk.befunky-collage_2.jpg

Ahogy a nem rég megjelent, kezdő utazók számára írt kézikönyvemben is említettem, a reptereken a hétvége a legforgalmasabb, illetve a péntek, és ez az árakon is látszik. Ha érdekel az Ebook, itt további infókat találsz róla!

Körutazás tervezése (5)

Az ötödik trükköt imádom, ami körutazás során lehet hasznos, amikor szeretnénk több helyszínt bejárni. A legolcsóbb repjegy ilyenkor is a szimpla retúr, viszont az utazás végére vissza kell jutnunk az eredeti nagyvárosba, ahogy tettük ezt mi is Malajziában. Ellenben, ha például Bangkokba érkezel, majd utazgatsz a környéken, és a végén Szingapúrból indulnál haza, ehhez két foglalásra lesz szükséged. Viszont így, ahogy a korábban említettem, jóval drágább lesz mindkét egyirányú jegy.kepernyokep_2024-08-06_164124.jpg

Az „oda-vissza út” gombra kattintva válaszd ki a több várost érintő keresést, ezzel az előbbi két foglalási módot tudod vegyíteni. Az oda és a vissza útra is meg lehet adni eltérő állomásokat. Ezek a találatok biztosítják a szabadabb tervezést nekünk, míg a társaságoknak a kétirányú utazásod, így sokkal olcsóbb repülőjegyet tudnak kínálni.

+1 Legrooms for Google Flights

Ez nem trükk, de praktikus kiegészítő, amivel fel tudunk készülni a hosszú repülős utakra. Ez egy Chrome böngészőhöz készült kiegészítő, amivel a telepítés után egy extra információs felület jelenik meg a járatok mellett. Ez mutatja a gép pontos típusát, a lábtér nagyságát és egyéb extrák meglétét, mint az USB-csatlakozó vagy a fedélzeti szórakoztató rendszer. A járattípusra kattintva pedig a Seat Guru oldalán további fontos tudnivalókat találhatunk a gépről, például hogy melyek a legjobb helyek a járaton.

kepernyokep_2024-08-06_164124_1.jpg

A Google Flights-on persze egy rakás foglalási felület árait megtaláljuk, de a rutinosabbak jól tudják, hogy a másodkézből kapott ajánlatok nagy része turpisságot rejt. A linkekre kattintva, vagy a foglalás véglegesítése után, magasabb árat látunk, kötelezően hozzáadandó vagy eleve a jegyhez járó szolgáltatásért extra díjat kérnek, lefelejtődik az adó megjelenítése vagy egyszerűen ugyanannyiba kerül, mint az eredeti ár. Ezért továbbra is a legbiztonságosabb és legmegbízhatóbb, ha a légitársaság saját honlapján keresztül intézzük a jegyvásárlást.

Tartsd szem előtt, hogy a legjobb ajánlatok megtalálása időnként türelmet és rugalmasságot igényel. De a Google Flights segítségével és a hozzá tartozó trükkökkel könnyebben juthatsz hozzá a legkedvezőbb jegyekhez. Jó utazást! 

Ha érdekelnek az utazással kapcsolatos hasonló érdekességek, kövess Facebookon és Instán, de a legtutibb, ha feliratkozol a hírlevelemre! Tudtad? Ha a blogon látható linken keresztül foglalsz, úgy támogathatsz, hogy ez neked semmibe se kerül! Szállásfoglaláshoz ott a Booking, programtervezéshez és jegyvásárláshoz pedig a Get Your Guide.

Ha tetszett, kövess Facebookon!
fb_button.png

 

A legfrissebb utazós fotókat Instán találod!
insta_button.png

 

 

"Utazz önállóan és olcsón" Ebook kezdő utazóknak. ITT!

 

A bejegyzés trackback címe:

https://shorttrips.blog.hu/api/trackback/id/tr2818461509

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása